RUST یا همان زنگ (زنگ آهن) یک بازی فوق العاده در سبک بقا میباشد کع در سال 2013 بر روی استیم به صورت آلفا قرار گرفت.

هدف از بازی Rust زنده ماندن در بیابان با استفاده از مواد جمع شده و یا سرقت شده است. بازیکنان باید گرسنگی ، تشنگی و سلامتی خود را به خوبی و با موفقیت مدیریت کنند.

همچنین با وجود تهدیدِ خرس ها و گرگ ها و همچنین خطرِ حمله ی بازیکنان، خود را از مرگ نجات دهند. از آنجایی که این بازی چند نفره و گروهی است، کاربران مختلف در زمین بازی حاضر میشوند و برای بقا با استفاده از سلاح های گرم و سرد و یا سلاح های ابتدایی مانند کمان مبارزه میکنند.

بازیکنانِ Rust برای حفظ امنیتِ خود، باید پایگاه بسازند و یا به قبیله های مختلف بپیوندند تا شانس بقای خود را بهبود بخشند. ربودن و غارت کردن، جنبه اصلی Rust است و این کار بیشتر توسط قبیله های ( کلن ) بزرگ انجام می شود.

توسعه ی بازی :

در جریان توسعه و بروز رسانی بازی Rust ، گیم پلی به میزان قابل توجهی تغییر یافت. حیات وحشِ مهیج جایگزین زامبی ها در بخش خطرات محیطی شد.

در سال ۲۰۱۴ ، نسخه ی آزمایشی این بازی به موتور بازی Unity 5 منتقل شد و تغییرات اساسی در گرافیک آن ایجاد گردید. همچنین در حالت آزمایشی، یک سیستم ضد تقلب جدید به نام Cheat Punch وجود داشت که توانست در عرض چند روز هزاران کاربرِ متقلب و یا روبات را از مجموعه حذف نماید.

با وجود انتشار کامل ، بازی همچنان به روزرسانی های خود را دریافت می کند.

توسعه دهندگان بازی در ابتدا بر این اعتقاد بودند که خودشان تمامی امکانات و اپشن های جهان باز را ایجاد نکنند؛ بلکه موقعیتی فراهم شود تا بازیکنان Rust در طی مراحل مختلف جهانشان را بسازند اما در بروزرسانی های جدید، این قابلیت تقریبا حذف شد.

درآمد بازی و میزان فروش:

در دو هفته اول انتشار نسخه ی آلفای Rust بیش از ۱۵۰،۰۰۰ نسخه از آن فروخته شد. رشد چشمگیر فروش این بازی به گونه ای بود که ظرف مدت دو ماه به یک میلیون نسخه رسید.

طبق آمار رسمی، در فوریه ۲۰۱۴ مجموعه ی سازنده، از فروش Rust بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد داشت؛ این سیر صعودی ادامه داشت و طبق آخرین بررسی ها تا مارس ۲۰۱۷، از این بازی بیش از ۵٫۲ میلیون نسخه فروخته شده است